Стандартний варіант це: розташування житлового комплексу, технологія будівництва, планування квартир, інфраструктура поруч та інше. І чомусь ніхто абсолютно не цікавиться питанням шумоізоляції. Особливо дивним це виглядає в прив'язці до того, що, описуючи свій ідеальний будинок, всі хочуть тиху та затишну квартиру.
Вплив шуму на здоров'я людини
У наш час тиша - рідкість. Міські жителі давно змирилися з тим, що живуть серед високого рівня шуму. Всім здається, що вони його вже не помічають. Насправді звикнути до шуму неможливо, навіть, якщо його намагатися ігнорувати. Шум викликає високий рівень психологічного дискомфорту, а іноді й шкодить здоров'ю, стаючи причиною багатьох хвороб. Постійний шум істотно впливає на тривалість та якість життя.
Шум - це, перш за все, стрес, і наше тіло реагує на це виділенням гормонів стресу - адреналіну, кортизолу і норадреналіну. Небажані й дратівливі звуки викликають розлад вегетативної та центральної нервової системи, пригнічуючи психофізичний стан людини. Найбільш поширена вегетативна реакція - звуження капілярів слизових оболонок і шкірного покриву, що призводить до виникнення порушення периферичного кровообігу. Вплив на центральну нервову систему призводить до біохімічних змін в мозку людини. Це може привести до порушення зорово-моторних реакцій, уповільнення біоелектричної активності мозку. Безсоння, високий тиск та інфаркт - часті наслідки постійно впливу високого рівня шуму.
Рівень шуму від 50 дБ може стати причиною серцево-судинних захворювань, від 70 дБ - сприяє незворотнім змінам та зниженню слуху. Від 100 дБ - може привести до повної глухоти. Перші ознаки мають загальний характер - дратівливість, головний біль, нудота. Через рік-два починає знижуватися слух. І ніхто це не пов'язує з шумами, які дошкуляли кілька років тому.
При тривалому впливі шуму на людину може виникнути шумова хвороба з комплексом специфічних та неспецифічних симптомів. Основними проявами вважають зниження рівня чутливості слуху, зниження рівня кислотності й зміна роботи травної системи, розлади серцево-судинної й ендокринної системи. При цьому захворюванні часто спостерігається шум у вухах, писк, дзвін і навіть біль, запаморочення й ослаблення уваги, втрата пам'яті, відсутність апетиту. І найсумніше в цій історії те, що наслідки шумової хвороби не лікуються, тому важливо відразу припиняти дію шумів на організм людини.
Види шуму
Навколо нас існує багато видів різноманітного шуму. Розглянемо ті, з якими стикаємося найчастіше та від яких страждаємо найбільше - повітряний та ударний. Вони часто турбують людину у власному житлі. Через них квартири перестають бути тихими й затишними. Особливо сильно це відчувається в новобудовах, коли всі мешканці одночасно починають робити ремонт.
Ударний шум - це головний ворог людей в новобудовах. Його створює будь-яка ударна хвиля навантаження. Це можуть бути звук від ударів важкого предмету об підлогу, тупотіння, хода на підборах та робота перфоратора, який найбільш за все докучає людям у перші роки життя в новобудові.
Повітряний шум передається по повітрю і поглинається стінами, лише частково розсіваючись. Зазвичай це гучна музика, шум пилососа, звуки транспорту, що доносяться з вулиці, лай собаки та навіть просто гучні голоси. При відсутності звукоізоляційних матеріалів, стіни підхоплюють звукові коливання і відносять їх далі з гори вниз, знизу вгору та по діагоналі.
Найсумніше в цій історії, це те, що, коли будинок зданий в експлуатацію, ви вже нічого особливо не можете зробити з цією проблемою. Ви обмежені простором однієї квартири, а будинок - це єдине ціле. Всі перекриття пов'язані між собою і взаємодіють, переносячи шуми. Питання має вирішуватися глобально на етапі проектування та будівництва.
Проблема шумоізоляції в новобудовах
Ось ми й визначилися, що від шуму локально не позбудешся. Не можна в'їхати в новий будинок, де все роблять ремонт, і сподіватися, що вас «пронесе» і ви будете жити в тиші. Чому взагалі виникла така ситуація з відсутністю шумоізоляції? Начебто, всім заважає, всі хочуть жити в «тихому будинку», але потрапляють у маленьке пекло шуму на перші два роки життя в новобудові.
За будівельним стандартам досить 160 мм товщини перекриття, щоб виконати базові норми шумоізоляції. За фактом, навіть при товщині 200-250 мм не дотягує до рівня шумоізоляції близько 20 дБ. Забудовники знаходять найбільш раціональний для себе варіант - роблять перекриття трохи більше мінімального значення і запевняють покупця, що все буде тихо і спокійно.
Приблизно так виглядає життя в будинку без шумоізоляції
Тихе життя в ЖК «МюнХаузен 2»
Компанія Domira Group спочатку вибрала іншу стратегію. Головна ціль - щоб наші будинки були не лише найкомфортнішим місцем проживання за рахунок розумних планувань, але і самими тихими. У ЖК «МюнХаузен 2» (https://mh2.domira.com.ua/) по всьому будинку зроблено професійну шумоізоляцію міжповерхових перекриттів професійним матеріалом «Akufloor-S20».
Використання акустичних базальтових плит зводить до безпечного мінімуму всі ударні шуми. Це відбувається завдяки так званій «плаваючій підлозі», в основі якої лежить базальтова плита оброблена особливим гідрофільним складом. Це дозволяє знизити рівень шуму приблизно на 40 дБ. Ця технологія себе гарно зарекомендувала, але раніше її використовували лише у студіях звукозапису та технічних приміщеннях з високим рівнем ударного шуму. В житловому будинку це використовується вперше.
Отже, у вас є чудовий шанс отримати житло в житловому комплексі з інноваційною системою шумоізоляції. Ви зможете спокійно насолоджуватися тишею житла і не псувати відносини з сусідами через шуми, які постійно лунають з їхньої квартири.