В українських селах у 2013 роцi введено експлуатацiю житлових будинкiв загальною площею 85,8 тис. кв. м. та газифiковано 3,1 тис. ранiше збудованих садиб, заявив журналiстам Мiнiстр регiонального розвитку, будiвництва та житлово-комунального господарства Геннадiй Темник.
Посадовець зазначив, що таких результатiв вдалося досягти завдяки реалiзацiї програми пiдтримки (кредитування) iндивiдуального житлового будiвництва на селi та покращення житлово-побутових умов сiльського населення. Найкращi результати за обсягами наданих кредитiв досягнуто в минулому роцi у Вiнницькiй, Запорiзькiй, Херсонськiй, Чернiгiвськiй та Одеськiй областях.
«Iдеологiя програми вiдповiдає сучасним пiдходам до забезпечення населення житлом: громадянин приймає рiшення, що вiн побудує iндивiдуальне житло, а держава допомагає йому реалiзувати це рiшення – надає дешевий кредит, пiд 3 вiдсотки рiчних, термiном на 20-30 рокiв. Багатодiтним сiм`ям держава надає безвiдсотковий кредит», - зазначив Мiнiстр.
Пiд час дiї програми надано 91,3 тис. кредитiв на суму 1,07 млрд грн. Це дало можливiсть збудувати житла загальною площею 1,5 млн кв. м. та газифiкувати 91,3 тис. садиб. Пан Темник додав, що в держбюджетi на 2014 рiк на цю програму передбачено 48 млн грн. З мiсцевих бюджетiв також видiлятимуть кошти на пiдтримку iндивiдуального житлового будiвництва на селi та покращення житлово-побутових умов сiльського населення.
Нагадаємо, що програму пiдтримки iндивiдуального житлового будiвництва на селi розгорнули в Українi у 1997 роцi. Програма передбачає кредитування сiльських забудовникiв за рахунок державного i мiсцевих бюджетiв. Мiсцевi бюджети почали кредитувати програму з 1998 року, а державна пiдтримка впроваджується з 2000 року. Програма передбачає державне пiльгове довгострокове кредитування iндивiдуальних сiльських забудовникiв та забудову територiй iндивiдуальними житловими будинками за економiчними проектами згiдно з сучасними мiстобудiвними, архiтектурно-конструктивними рiшеннями, з використанням енергозберiгаючих технологiй, сучасних матерiалiв та ефективного iнженерного обладнання.