Про це написав на своїй сторінці в Facebook заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.
Припустимо, що у вас вже є ділянка в симпатичному передмісті і саме час приступати до будівництва омріяного житла. Що ж врахувати аби і вийшло якісно і не за всі кошти світу?
Варіант перший – найдорожчий – замовити будинок «під ключ». Будівельна компанія збереже велику частину вашого часу та нервів, але якщо замовляти будівництво від проекту до внутрішнього оздоблення – це влетить у копієчку.
Варіант другий – стати самому собі дизайнером та виконробом і контролювати всі етапи будівництва від проекту до його втілення.
Основне джерело економії – грамотно розроблений та ретельно продуманий проект будинку.
Отже:
Реально оцініть, яка площа будівлі задовольнить ваші потреби – немає сенсу зводити будівлю на 500 квадратів, якщо в ній мешкатимуть 2-3 особи.
Віддайте перевагу будинку квадратної чи прямокутної форми. Адже, облаштування будівлі з виступаючими елементами та заокругленими формами вимагає додаткових коштів.
Обирайте серед типових, вивірених проектів.
Маленькі секрети великого будівництва:
- Детально розпишіть етапи будівництва, вкажіть послідовність і обсяг робіт. Суворо дотримуйтеся плану. Це допоможе заощадити на будівництві заміського будинку і гроші, і сили.
- Найняти будівельну бригаду обійдеться дешевше, ніж користуватися послугами будівельної компанії. Але не забувайте, що замовляючи послуги таких бригад, ви не отримуєте ніяких юридичних гарантій.
- Починайте будувати взимку. Це мертвий сезон для будівельних компаній і вони дадуть кращу знижку.
- Застосування домішок до бетону. Така хитрість допоможе знизити потребу в цьому матеріалі.
- Віддайте перевагу будівництву свайно-ростверкового фундаменту. При спорудженні приватного будинку найчастіше використовується стрічковий, блоковий і свайно -ростверковий фундамент. Свайно-ростверковий фундамент - досить широко та успішно використовується на проблемних ділянках грунту. Тиск від будівлі припадає на сваї (палі), а сам ростверк, який може бути з заліза, дерева або бетону служить сполучною ланкою і розподіляє все навантаження рівномірно.
Економія на технології та матеріалах:
В Україні найбільш вживаними є:
- Цегла. Це найдорожчий тип побудови. Тут зекономити можна за рахунок зменшення товщини стін. Але така економія виправдана, якщо плануєте жити в будинку тільки влітку. Якщо думаєте жити у будинку цілорічно то додайте до кошторису витрати на утеплювач.
- Брус. Закупайте взимку. Холодна пора року – не популярний період для будівництва, тож і ціни на матеріали знижуються. Купуйте гуртом у одного продавця. Можна отримати гарні знижки.
- Каркасне будівництво. Найекономніший та найшвидший спосіб. Тут можна справитися і самотужки. Аби зберегти кошти необхідно точно розрахувати скільки потрібно матеріалів для фасаду. Вартість зовнішньої оздоблення будинку варіюється в залежності від обраного матеріалу. Внутрішні роботи можна провести самостійно і зекономити на оплаті послуг будівельників.
І останнє: якщо робите замовлення у гіпермаркеті – можна зекономити на доставці.