До такої знижки включаються фактично здiйсненi платником протягом звiтного податкового року витрати, зокрема, в частинi суми процентiв, сплачених за користування iпотечним житловим кредитом.
Витрати повиннi бути пiдтвердженi вiдповiдними платiжними та розрахунковими документами, наприклад, квитанцiями, фiскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копiями договорiв, що iдентифiкують продавця товарiв (робiт, послуг) i їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково має бути вiдображено вартiсть таких товарiв (робiт, послуг) i строк їх продажу (виконання, надання).
Договори платника податку, який бажає отримати податкову знижку за проценти iпотечного житлового кредиту, повиннi вiдповiдати, таким умовам:
- у кредитному договорi слiд зазначити, що метою його надання є придбання (будiвництво) житла, яке кредитор приймає у заставу;
- до кредитного договору обов’язково слiд укласти договiр iпотеки (застави) нерухомостi, що придбавається чи будується;
- договiр iпотеки (застави) обов’язково має бути нотарiально посвiдченим.
Для отримання такої податкової знижки платнику разом iз декларацiєю необхiдно надати до органу державної податкової служби наступнi документи:
- кредитний договiр та нотарiально завiрений договiр iпотеки;
- вiдповiднi платiжнi документи, в яких чiтко визначено суму сплачених вiдсоткiв за користування iпотечним кредитом та прiзвище, iм’я, по-батьковi платника податку як платника цих процентiв (рахунок з вiдбитком каси про перерахування коштiв, платiжне доручення банку з вiдмiткою про перерахування коштiв);
- паспорт платника податку з позначкою про реєстрацiю за мiсцезнаходженням житлового будинку (квартири, кiмнати), щодо якого оформлено iпотечний житловий кредит;
- реєстрацiйний номер облiкової картки платника податку;
- довiдку з мiсця роботи про нарахування (виплати) доходу у виглядi заробiтної плати, утриманого податку та єдиного соцiального внесу тощо.
З метою отримання податкової знижки декларацiя подається до 31.12.2013 р. У разi якщо платник податку до кiнця податкового року, наступного за звiтним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступнi податковi роки не переноситься.
Нагадуємо, що перелiк витрат платника, дозволених до включення до податкової знижки, визначено ст. 166 Податкового кодексу України.